Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екснардепа та ще двох осіб підозрюють у крадіжці 20 мільйонів гривень

Справа стосується підприємства "Укрзалізничпостач".

Сьогодні, 2 жовтня, Національне антикорупційне бюро спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою оголосили підозри трьом особам, яких підозрюють у завданні 20 млн грн збитків ДП "Укрзалізничпостач" (від грудня 2015 року – філія АТ "Укрзалізниця") та замаху на заволодіння ще 44 млн грн цього ж підприємства.

Підозри оголосили колишньому народному депутату, його фінансовому раднику та колишньому позаштатному раднику глави Адміністрації президента України в 2015-2016 роках. Де перебувають двоє останніх – невідомо, тож підозри їм повідомлено заочно в порядку ст. 278, ст. 135 Кримінального процесуального кодексу України, повідомили в НАБУ.

Дії усіх підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. У НАБУ уточнили, що відтепер загальна кількість учасників злочину зросла до десяти осіб.

"За версією слідства, у 2015 році приватний підприємець звернувся до чинного на той час народного депутата України з проханням у сприянні організації схеми постачання метизної продукції на "Укрзалізницю" за вдвічі завищеними цінами. Нардеп погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв’язками. У цей же час його помічник також долучається до вчинення злочину, - виконує доручення нардепа щодо фінансів та консультує інших учасників схеми", - повідомили в НАБУ.

Нардеп також звернувся до експозаштатного радника глави Адміністрації президента, "аби він здійснив вплив на службових осіб ДП "Укрзалізничпостач". Службовці ДП мали забезпечити перемогу на торгах та укладення договору постачання метизної продукції за бажаною для учасників злочину ціною. В результаті, за домовленістю, службові особи "УЗ" допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той момент майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, "Укрзалізниці" було завдано майнової шкоди у розмірі понад 20 млн грн".

Цю справу НАБУ та САП розпочали розслідувати ще в січні 2016 року. За пів року встановили та затримали перших п’ятьох підозрюваних осіб, серед яких як представники комерційних структур, так і службовці "Укрзалізниці".

У жовтні-листопаді 2016 року повідомили про підозру колишньому в.о. керівника філії ДП "Укрзалізничпостач", а також організатору злочину – бенефіціару ТОВ "Інкомм", який у зв’язку із втечею від слідства був оголошений у міжнародний розшук. У березні 2017 року справу скерували на розгляд до Солом’янського районного суду м.Києва.

У липні 2017-го чотирьом особам, серед яких представники комерційних структур та службовці "Укрзалізниці", повідомили про підозру у вчиненні аналогічного злочину.

У серпні 2018 року справу за цим епізодом передали до Солом’янського районного суду м.Києва.

Раніше повідомлялося, що колишньому народному депутату від "Волі народу" Станіславу Березкіну повідомили про підозру у заволодінні 20 млн доларів "Ощадбанку".

Залиште свій коментар

Вибір редакції