Експерти пояснили, чому в Україні в сезон почали зростати ціни на кавуни

У столичних супермаркетах кілограм коштує 2-5 гривень.

В Україні на пекучому сонці погоріли кавуни. Через неймовірну спеку херсонські фермери цього місяця зібрали менше якісного врожаю. Звідси і зросли ціни на баштан.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Але ягода є. І нею традиційно хизувалися на Фестивалі українського кавуна. Свято як завжди влаштували в місті Гола Пристань на Херсонщині. Для людей там - дегустації, ярмарки та забави.

Цього року на фестивалі кавунів значно менше, ніж завжди. І проблема не у баржі, що вивезла значну частину кавунів до Києва, а у надто високій температурі. Власники баштану бідкаються, що через шалену спеку на полях кавуни просто згорають.

"Це надспека. Кавуну потрібно, щоб було градусів 20 вночі та 28-30 вдень. А у нас температура на поверхні піска досягала 60 градусів. Тобто стояти на піску без взуття неможливо. Звісно, і кавун же лежить на цьому піску", - говорить керівник фермерського господарства Юрій Покотілов.

Висока температура - вищі ціни. Цьогоріч на ярмарку кавуни продавали по 1,5-2 грн за кілограм. За дині правили по 4-5 грн. Але це оптові ціни. І вони, як для Херсонщини, чималі. У київських супермаркетах кавуни продають за 2-5 грн за кілограм. Дешевші – ті, що з баржі.

"Ранній кавун уже відійшов, середній попікся за такої температури. Ми зараз очікуємо на пізній кавун, це буде кінець серпня - початок вересня", - каже директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.

ВідеоУ Голій Пристані відбувся традиційний фестиваль кавунів

Спека вплинула і на баштанні рекорди. Цьогоріч переможці - дрібнуваті. Найважчий кавун – заважив трохи менше 18 кілограмів. Це коли торішні рекордсмени сягали аж 40 кілограмів. А от на категорію "найменший" гарбузик - спека не вплинула: 32 грами проти торішніх 42 грамів.

Кавуни та дині на стендах і вантажівках - це вже річ звична для гостей фестивалю. Тому наступного року фермери хочуть запросити людей кудись у село - щоби покупці могли побачити, як росте баштан, і купити солодку ягоду просто з поля.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олени Ваніної.

Залиште свій коментар