Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти спрогнозували зростання цін на яйця

Протягом грудня вартість може підвищитися на 10-15%.

До кінця цього року курячі яйця здорожчають на 10-15% - до 26 грн за десяток у середньому в Україні.

Такі прогнози від науковців Інституту аграрної економіки.

Різкий стрибок цін на цей вид продукції пояснюють тим, що вартість зерна, яке складає основу раціону годівлі птиці, залежить від курсу долара. Крім того, вітчизняні виробники яєць у першу чергу реалізують продукцію на зовнішніх ринках, де українські курячі яйця користуються великим попитом, і лише надлишок виробленої продукції реалізують на внутрішньому ринку. Про це зазначила старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Пашко.

На ціни також впливає сезонний фактор – восени та взимку кури несуть менше яєць.

"Ціни досягають свого вищого піку в осінньо-зимовий період, коли знижується виробництво в господарствах населення, а промислові птахофабрики, реалізуючи свою продукцію за завищеними цінами, покривають збитки попередніх місяців", - пояснили фахівці.

Цього року найнижча оптово-відпускна ціна на курячі яйця була в липні – 10,35 грн за десяток. У наступні місяці вона почала зростати і становила в серпні 11,57 грн за десяток, у вересні – 15,04 грн, у жовтні – 19,73 грн. Тобто від липня оптово-відпускна ціна на курячі яйця збільшилася на 90,6%.

Роздрібна ціна на курячі яйця першої категорії зросла від 13,27 грн за десяток у липні до 22,91 грн за десяток у жовтні (+72,6%). Роздрібна ціна на курячі яйця другої категорії у жовтні склала 19,99 грн за десяток проти 10,58 грн, тобто збільшилася на 88,9%.

Тим часом в Україні продають сало за 330 грн за кілограм.

Залиште свій коментар

Вибір редакції