Facebook виплатить 650 мільйонів доларів мешканцям Іллінойса за втручання в приватні дані

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
748
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Facebook виплатить 650 мільйонів доларів мешканцям Іллінойса за втручання в приватні дані

За даними судової заяви, позивачі стверджували, що соціальна мережа використовувала та зберігала цифрові скани облич користувачів без попередньої на це згоди, що порушує закон про конфіденційність, чинний у штаті Іллінойс.

Суд Каліфорнії ухвалив мирову угоду у судовій справі проти компанії Facebook, до якої позивались через алгоритм розпізнавання обличчя та використання біометричних даних без дозволу користувачів.

Про це пише Голос Америки.

Компанія погодилась виплатити позивачам 650 мільйонів доларів. Позов подав ще у 2015 році адвокат з Іллінойса Джей Едделсон. Понад півтора мільйона людей, які проживають у штаті Іллінойс, подали заявки як постраждалі.

Суддя Джеймс Донейто назвав цю справу "найбільшою мировою угодою у справі втручання в приватне життя":

"345 доларів потрапить до рук учасника цієї справи, який буде зацікавлений отримати компенсацію", - написав суддя.

Позов стосувався функції "пропозиція тегів" у Facebook, яка дозволяла ідентифікувати обличчя людей на фотографіях для позначення користувачів. Позивач Едделсон у Twitter назвав себе "адвокатом, якого найбільш ненавидять у Кремнієвій долині". Він привітав мирову угоду і назвав її "найкоштовнішою мировою угодою в історії у сфері приватності даних".

Нагадаємо, що Австралія ухвалила закон, який змушує Google і Facebook платити за новини. Так званий Кодекс ведення переговорів зі ЗМІ, поданий Австралійською комісією з питань конкуренції та захисту споживачів, дозволяє журналістам домовлятися з технічними гігантами щодо плати за розміщення посилань на свої матеріали. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
748
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація