ФДМ хоче приєднати до "Турбоатому" завод "Електроважмаш"

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
185
ФДМ хоче приєднати до "Турбоатому" завод "Електроважмаш"

Електроважмаш

На сьогодні "Завод "Електроважмаш" є держпідприємством. В АТ "Турбоатом" в особі ФДМ держава володіє понад 75,22% акцій.

Фонд державного майна (ФДМ) України 27 серпня ініціює позачергові збори акціонерів АТ "Турбоатом", на які виносить питання про приєднання до нього заводу "Електроважмаш" (обидва - Харків).

До порядку денного зборів акціонерів АТ "Турбоатом" також внесені питання затвердження ринкової вартості акцій АТ "Турбоатом" та зміни його назви, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з проєктом рішення, планується затвердити ринкову вартість акцій АТ "Турбоатом", визначену оцінювачем, обраним позачерговими зборами акціонерів 20 серпня, в розмірі 1,95 грн за акцію (номіналом 0,25 грн - Ред.).

Назву АТ "Турбоатом" передбачається замінити на АТ "Українські енергетичні машини" (АТ "Укренергомашини").

Відповідно передбачається внести зміни до Статуту та внутрішніх положень товариства (зокрема, положення про принципи формування наглядової ради компанії).

"Турбоатом" — єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Завод "Електроважмаш" спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту. Постачає продукцію в Індію, Казахстан, Бангладеш та інші країни.

Нагадаємо:

  • В середині липня 2020 року відомий український бізнесмен Олександр Ярославський виступив з відкритим листом до президента Володимира Зеленського, щоб звернути увагу на тяжке становище "Електроважмашу". 
  • Державний завод "Електроважмаш" не уклав жодного нового контракту, провалив виконання чинних, і фактично зупинився.

"Проблемний" завод: Зеленського закликали втрутитися у ситуацію із харківським "Електроважмашем"

"Проблемний" завод: Зеленського закликали втрутитися у ситуацію із харківським "Електроважмашем"
Наступна публікація