Газове питання: як обрати та змінити постачальника палива

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Газове питання: як обрати та змінити постачальника палива

Національний банк України

Максимальний тариф на газ становить 6,99 грн за куб. 

Уряд встановив максимальний тариф на газ, який становить 6,99 грн за куб. Менше бути може, більше – ні. Усе залежить від постачальника. Його можна змінити.

Як це зробити, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Сьогодні газ в Україні – це товар. Обирати його можна на ринку, який працює вже понад пів року, а точніше обрати для свого будинку постачальника з найвигіднішими умовами. Це теж саме, що змінити мобільного оператора чи інтернет-провайдера на того, у кого ліпші ціни на сервіс. "Всі споживачі газу на території України мають персональний ЄІС-код. Від першого серпня 2020 року мають право самостійно міняти постачальника газу", - каже членкиня НКРЕКП Ольга Бабій.

На українському ринку газу понад пів сотні постачальників. Різниця у вартості подекуди може досягати 30%. Порівняти ціни можна, до прикладу, на сайті "ГазПравда". Його створили за підтримки державного НАК "Нафтогаз". "Кожен споживач має знати, що постачальник 25 числа поточного місяця публікує ціну на наступний місяць. Ви переглядаєте цих постачальників і обираєте собі найзручнішу ціну", - каже експертка. 

Визначившись із новим постачальником, треба зайти на сайт саме цієї компанії. У кожної з них є інтернет-сторінка. Вже там необхідно подати електронну заявку і вказати свій ЄІС-код як споживача. Потім передається інформацію про право володіння помешкання, на якому ви змінюєте постачальника газу, і свій ідентифікаційний код.

Процедура триває від трьох до 21 дня. За цей час новий постачальник має підтвердити, що перехід відбувся. Розривати угоду зі старим постачальником, а саме ходити кабінетами і підписувати папірці, не доведеться. Стара угода буде розірвана автоматично після укладення нової.

"Наших споживачів газу не має лякати місцезнаходження їхнього постачальника. Тому що система постачання газу працює так, що постачальник газу може бути зареєстрований юридично в будь-якій точці України, і має право постачати газ будь-якому споживачу в будь-якій точці України", - повідомила Бабій.

Натомість за транспортування українці вже платять окремо. Утім, подекуди процедура переходу відбувається не так просто. Тому що старі постачальники не поспішають відпускати клієнтів, щоб не втрачати гроші, а також лякають, що взагалі відключать газ. Буває, що нараховують так звані температурні коефіцієнти за попереднє споживання, а вже через борг перешкоджають переходу на нового постачальника. У таких випадках необхідно одразу звертатись до НКРЕКП. Вирішити такі проблеми – обов’язок національного регулятора.

Наступна публікація