"Газпром" вимагає від України розрахуватися за газ для окупованого Донбасу

Загальні позовні вимоги до "Нафтогазу" збільшені до 31,75 млрд доларів.

Російський монополіст "Газпром" зажадав від України розплатитися за газ, поставлений на захоплені російсько-сепаратистськими військами території Донбасу. При цьому загальні позовні вимоги до "Нафтогазу" збільшені до 31,75 млрд доларів.

Про це свідчить квартальний звіт компанії, передає Ліга.net.

У звіті йдеться, що станом на 31 березня 2016 року заборгованість "Нафтогазу" перед "Газпромом" за поставлений у 2013-2016 роках газ становить станом близько $ 2,856 млрд.

Раніше в документах російського монополіста йшлося про борг в $ 2,2 млрд за постачання в 2013 і 2014 роках. Таким чином, "Газпром" у новому звіті склав поставки газу "Нафтогазу" і прямі поставки на окуповані території Донбасу.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" направив Російській Федерації офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Йдеться про захоплення майна компанії на території окупованого Криму

Також слід зазначити, що у 2015 році Україна поставила з Європи газу в півтора разу більше, аніж із Росії, імпорт із якої ще кілька років тому сягав 95%. З європейського напрямку до України надійшло 9,24 млрд кубометрів блакитного палива, а з РФ – 6,14 млрд. Втім, "Газпром" не відмовляється від планів продовжити продаж газу Україні. Йдеться про обсяги еквівалентом у 41% від всього поставленого газу в 2015 році – від 8,8 млрд до 14,1 млрд кубометрів газу до 2018 року. При цьому в "Газпромі" навіть розглядають поставки, які будуть дешевшими за середньоєвропейські ціни. Зокрема, на 15% нижчими, ніж про це записано у контракті з "Нафтогазом".

Україна відмовилась оплачувати нові рахунки від "Газпрому"

Москва вимагає від Києва 2,5 мільярда доларів за невідібраний російський газ. Відповідний рахунок напередодні виставив "Газпром" "Нафтогазу". "Бери або плати" - положення угоди, укладеної між компаніями сім років тому, українська сторона вважає неринковим і неправомірним, тож недійсним. Крапку в справі має поставити Стокгольмський арбітраж, де українська компанія нині оскаржує цей контракт, йдеться у заяві "Нафтогазу". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: