Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман розкрив деталі майбутньої земельної реформи

Голова уряду виступає за те, щоб процес відбувався поступово.

Продаж землі в Україні має бути дозволений лише фізичним особам-українцям і в обсязі не більше 200 га землі на одну особу. А на першому етапі земельної реформи іноземці і юридичні особи не повинні мати права купувати землю.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на робочому обговоренні майбутньої земельної реформи, у якому взяли участь народні депутати, керівники профільних асоціацій та об'єднань, експертів аграрного ринку і фермерів.

На думку Гройсмана, відкриття ринку землі стане стимулом розвитку економіки, поштовхом розвитку фермерства, створення виробничої інфраструктури на селі, а в середньостроковій перспективі дозволить змінити тип економіки від сировинного на економіку доданої вартості.

У той же час голова уряду звернув увагу, що процес має відбуватися поступово і враховувати усі можливі ризики. Саме тому він виступ за те, щоб землю могли купувати лише фізособи-українці.

Учасники засідання погодились з тим, що питання наразі не стоїть в площині відміни чи зберігання мораторію на продаж земель. На їхню думку, питання полягає в тому, щоб визначити, яка саме модель обігу земель була б найкращою для України, і тоді вже починати обговорення її запровадження.

У підсумку учасники засідання домовилися створити міжвідомчу робочу групу, до якої увійдуть урядовці, народні депутати, представники аграріїв. Найближчим часом робоча група представить концепцію першого етапу земельної реформи. Окрім того, Гройсман доручив підготувати проект постанови уряду, яка унеможливлювала б подальші зловживання на ринку землі вже зараз.

Нагадаємо, що 6 жовтня 2016 року Верховна Рада в восьмий раз, починаючи з 1996 року  продовжила мораторій на продаж сільгоспземель в Україні. За розрахунками економістів, через відсутність ринку землі щорічно економіка України недоотримує 3,3 млрд доларів. Тобто через дію мораторію загальні втрати з 2004 року, за підрахунками IMF Group склали $ 43 млрд. 

Відео На Другому бізнес-форумі Гройсман розповів про позицію уряду щодо земельної реформи

Залиште свій коментар

Вибір редакції