Існує ризик "невеликого невиконання" держбюджету в січні - Маркарова

Існує ризик "невеликого невиконання" держбюджету в січні - Маркарова

Причина - курс долара.

У січні існує ризик "невеликого невиконання" держбюджету через курс долара, каже міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Про це очільниця відомства розповіла у ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі "Україна".

За її словами, бюджет виконується відповідно до минулорічної аналізом трохи гірше.

"Бюджет розраховується на затверджених макропоказниках. Бюджет розрахований за курсом 27 гривень. Ми всі бачимо, який курс у нас зараз. Але ми йдемо в таких самих трендах, в таких самих правилах, як минулого року, навіть якщо у нас буде у січні невелике невиконанні ", - сказала Маркарова.

Міністерка каже, що подібна ситуація була минулого року і позаторік. Утім, уряд знає, як збалансувати бюджет, запевнила Маркарова. Крім того, живаються усі необхідні заходи у  податковій і митній адміністраціях, щоб його вирівняти в лютому-березні.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 14 листопада ухвалила Державний бюджет на 2020 рік. За це рішення проголосували 280 депутатів. За даними оновленого Дербюджету, українська економіка має зростати у 2020 році на 3,7%-4,8%. У наступні роки цей показник збільшуватиметься. Також закладено і прогнозований курс долара – 24,8-27 грн. 

Відео Бюджет-2020 ухвалили: на що витрати збільшили та які виплати урізали

Соцвиплати зростуть мінімально. Субсидії урізали на 7 мільярдів гривень. Натомість збільшили витрати на безпеку та оборону на 30 мільярдів. Та видатки на дороги - більше ніж на третину. Обговорювали бюджет недовго, багато правок навіть не розглянули, "за" проголосували 280 депутатів.     

Бюджет-2020 ухвалили: на що витрати збільшили та які виплати урізали

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів