Коболєв заявив про загрозу для України від "Турецького потоку"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Турецька сторона побудувати цей проект сама не може.

Проект "Турецький потік" є для України такою самою загрозою, як і Північний потік-2.

Про це у ефірі одного із українських телеканалів сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, - пише Укрінформ.

"Нитка Турецького потоку така ж загрозлива, як і Північний потік-2. Вона просто менша за обсягом, але загроза така ж сама: зняття транзитних обсягів з України та переведення іншим маршрутом. Вести перемовини з турками дуже складно, хоча певним білим фактом у цій історії є той факт, що нам вдалося заарештувати акції Блакитного потоку та акції Північного потоку у Європі завдяки виграшу у Стокгольмському арбітражі", - сказав Коболєв.

За його словами, ці події сигналізували турецькій стороні, що "Турецький потік" може бути не на стільки вигідним проектом, як про це говорять росіяни.

"Турецька сторона побудувати цей проект сама не може, бо весь сенс цього проекту - продовження нитки територією Європи. І тут з'являються європейські правила. Перша нитка турецького потоку передаватиме газ виключно у Туреччину. Щодо другої нитки, нам тут потрібна допомога Європи. Якщо Європа скаже, що їй більше подобається консорціум з Україною, українці є їх партнерами, то цей проект втратить сенс", - додав Коболєв.

ВідеоПутін домовився з Ердоганом про створення газопроводу “Турецький потік”

Нагадаємо, наприкінці квітня 2018 року у "Газпромі" повідомили, що завершили будівництво першої гілки газопроводу "Турецький потік", який постачатиме блакитне паливо до Туреччини, Південної та Південно-Східної Європи. 

А 26 травня російська компанія "Газпром" підписала угоду з турецьким урядом про будівництво сухопутної ділянки газопроводу "Турецький потік" для подальшого транзиту газу до країн-членів ЄС в обхід України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції