Кому та наскільки підвищать пенсії від 1 грудня 2022 року

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
32к
Час на прочитання
1 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кому та наскільки підвищать пенсії від 1 грудня 2022 року

Підвищення пенсії в Україні 2022 року: коли, кому і на скільки? / Фото: pixabay.com

Через збільшення прожиткового мінімуму цього року заплановане ще одне підвищення пенсій. На яке збільшення виплат та хто може розраховувати – читайте в статті ТСН.ua.

У бюджеті на 2022 рік розраховане підвищення пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму – про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Переглянути суми виплат планують у грудні.

Мінімальна пенсія зросте на 66, максимальна – на 660 грн. Така різниця обумовлена законодавством, у якому прописано що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів, від яких розмір пенсій і залежить. Мінімальна пенсія зросте до  2093 гривень, а максимальна -  до 20 930 гривень.

Підвищення пенсій торкнеться таких категорій пенсіонерів:

  • Тих, що отримують мінімальну пенсію. До них належать особи, що досягли пенсійного віку та не мають необхідного страхового стажу, у зв’язку з чим отримують соціальні виплати.
  • Пенсіонери що одержують максимальну пенсію.
  • Особи, що мають понаднормовий страховий стаж. За кожний рік роботи пенсіонерам, що мають такий стаж, пенсію збільшуватимуть  на 1%. Від грудня 2022 року це становитиме 20,93 гривні.

Зауважимо, що за цей рік це буде вже другий перерахунок пенсійних виплат. Перший відбувся у жовтні цього року, у зв’язку з чим середню пенсію підняли до 4539,36 гривні.

Читайте також:

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація