Мінфін пропонує залишити в Україні лише два державні банки

П'ять держбанків можуть реорганізувати чи продати.

В Україні можуть залишитися лише два державні банки – "Ощадбанк" та "Укрексімбанк". Ще п'ять фінустанов із державною часткою – "Укргазбанк", "Родовід Банк", "Розрахунковий центр", "Держзембанк" та УБРР – можуть реорганізувати шляхом приєднання до більших держбанків чи продати.

Питання про вихід із капіталу цих банків Міністерство фінансів планує вирішити протягом найближчих двох років, заявив заступник міністра фінансів Артем Шевальов на прес-конференції. Про це пише УНІАН.

"Два найбільші держбанки відіграють роль як другого і третього за розміром у країні. До менших державних банків держава не має довгострокового інтересу. Питання виходу держави з капіталу цих банків буде вирішено упродовж наступних двох років. Мова не йде про те, що ми будемо протягом двох років вирішувати. Протягом двох років будуть здійснюватися конкретні кроки щодо повної продаж або приватизації значної частини цих держбанків", – сказав Шевальов.

Одним із розглянутих сценаріїв є злиття і поглинання цих банків найбільшими держбанками.

"Якщо подивитися на світову практику, то ми можемо побачити, що в більшості країн частка держбанків не є дуже високою. За винятком Росії, де частка держбанків становить понад 50%, Білорусі, де частка понад 60%. Україна перебуває в середині між розвиненими країнами і маємо на сьогодні близько 30%", – уточнила в. о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова.

Нагадаємо, НБУ ввів нову систему всіх українських банків на чотири групи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: