Мінрегіон запропонував реструктурувати борги українців за комуналку

Заборгованість можуть розбити на рівні частини, які потрібно буде сплатити протягом 5 років.

Міністерство розвитку громад та територій України пропонує реструктурувати заборгованість українців за житлово-комунальні послуги.

Про таку можливість повідомляється на Урядовому порталі.

"Підготовлено проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги", щоб мати змогу реструктурувати заборгованість споживачів, яка виникла станом на 01.05.2020 року терміном на 60 місяців рівними частинами", - йдеться у повідомленні.

До того ж у міністерстві наголосили, що за період карантину споживачі скоротили заборгованість за спожиті послуги на понад 1,100 млрд грн.

"За послугами теплопостачання, водопостачання, поводження з побутовими відходами та утримання будинків сплата в поточному році перевищує сплату минулого року, і це суттєве збільшення. Для прикладу, за опалення споживачі в цьому році розрахувались на рівні 97%", - розповіла заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

За її словами, борги за комунальні послуги мають родини, чиї доходи дозволяють проводити своєчасну оплату.

"Ми ведемо мову не про застарілий житловий фонд, а про сучасне нове будівництво, якому не більше 5-7 років", – додала вона.

Зауважимо, за даними Держстату станом на 30 квітня заборгованість населення за поставку і розподіл природного газу склала 25,6 млрд грн, за опалення та гарячої води - 20,5 млрд грн, за електричну енергію - 5,9 млрд грн, за централізоване водопостачання і водовідведення - 5,3 млрд грн.

Нагадаємо, раніше "Київводоканал" вирішив звернутися по допомогу до колекторів для стягнення боргів з мешканців столиці. Водночас у компанії пообіцяли не чіпати тих, хто не платив за воду під час карантину.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів