Мінус чверть тарифу. Киянам несподівано перерахують платіжки за опалення та гарячу воду

Мінус чверть тарифу. Киянам несподівано перерахують платіжки за опалення та гарячу воду

Фото: Київенерго

Відтепер надавачі послуг можуть змінювати тарифи відповідно змін вартості газу.

Цього тижня киянам надішлють платіжки за комунальні послуги за лютий. Нарахування за опалення будуть зменшені на 26%, а на гарячу воду – на 24%.

Про це на пресбрифінгу повідомив директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

Сума знижки буде зазначена у графі "Перерахунок". Загалом у Києві перерахунок у лютому за спожиті послуги перевищив 414 млн грн.

"У лютому в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1224,26 грн - замість встановленої тарифом вартості 1654,41 грн/Гкал. Для будинків без лічильників вартість опалення 1 кв.м складає 24,34 грн/кв.м (з урахуванням температурного коефіцієнта та газової "знижки") при нормативному тарифі 38,5 грн/кв.м. Вартість 1 кубометра гарячої води також зменшилась приблизно на 23 грн", - зазначив Лопатін.

У "Київтеплоенерго" пояснили, що перерахунок вартості послуг став можливим після появи в правовому полі механізму, який дозволяє теплопостачальним компаніям враховувати актуальну ціну газу під час нарахування за послуги. Цей механізм передбачений постановою Кабміну №1082 "Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу" від 24 грудня 2019 року.

Вартість природного газу в тарифі на опалення та гарячу воду складає майже 80%. Раніше ціна газу визначалась перед опалювальним сезоном для усіх теплових компаній, а починаючи від грудня 2019 року кияни отримують знижку за опалення і гарячу воду відповідно до актуальної ціни на газ у розрахунковому періоді.

Фото: Київтеплоенерго

Зміни для мешканців багатоповерхівок: від 1 травня комунальні послуги розділять на кілька платежів

Зміни для мешканців багатоповерхівок: від 1 травня комунальні послуги розділять на кілька платежів

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація