Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міжнародні резерви України протягом травня зросли на 2,2% до 13,5 млрд дол

Міжнародні резерви України протягом травня зросли на 2,2% до 13,5 млрд дол

Збільшення резервів у травні насамперед відбулося завдяки купівлі НБУ іноземної валюти.

долари, валюта_1
Reuters
Міжнародні резерви України, за попередніми даними, на 1 червня 2016 року становили 13,536 млрд дол.

Після скорочення обсягу резервів у березні, їх обсяг зростає другий місяць поспіль, повідомили у прес-центрі Національного банку України.

"За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 червня 2016 року становили 13 млрд. 536 млн. дол. США в еквіваленті. Протягом травня він збільшився на 2.2% або 295 млн. дол. США, перевищивши рівень, досягнутий на початок 2016 року. За останні 12 місяців резерви зросли на 36.5%", - йдеться у повідомленні.

За даними прес-служби збільшення резервів у травні насамперед відбулося завдяки купівлі Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів. Чиста купівля валюти Національним банком протягом місяця становила 332.7 млн. дол. США. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом травня не проводив. 

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь Уряду у сумі 271.1 млн. дол.

"Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів Уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 176.8 млн. дол. США. У тому числі 124.8 млн. дол. США було спрямовано на обслуговування за державними цінними паперами", - додали у прес-службі. 

У Нацбанку наголосили, що у травні уряд та Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду 52.3 млн. дол.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.4 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань і поточних операцій уряду та Національного банку України.

Нагадаємо,з 27 травня Національний банк України знижує облікову ставку – із нинішніх 19% до 18% річних.

Це стало можливим завдяки стійкій тенденції до уповільнення споживчої інфляції, яка узгоджується з інфляційними цілями на 2016 і 2017 роки. У квітні 2016 року, як і очікувалося, споживча інфляція у річному вимірі знизилася до однознакового рівня (9,8%) уперше за два роки.

Водночас у місячному вимірі вона була вищою, ніж у попередні місяці – 3,5%. Останнє було спричинене насамперед скасуванням знижки на природний газ для населення, яка діяла до 31 березня включно. Незважаючи на це, з початку року інфляція становила лише 5,1%.

Траєкторія уповільнення базової інфляції у квітні 2016 року також відповідала очікуванням Національного банку, відображуючи послаблення фундаментальних факторів інфляційного тиску. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції