Гонтарева назвала кількість банків, яким "світить" самоліквідація

Фінустанови із непрозорими власниками мають бути закриті, наголосили в НБУ. 

В Україні залишилися ще два банки із непрозорою власністю, які мають самоліквідуватися. Про це в інтерв'ю виданню "Українська правда" заявила глава НБУ Валерія Гонтарева.

За її словами, вказані фінустанови – маленькі і мають провести збори акціонерів.

"У нас залишилося на сьогоднішній день ще тільки два банки з непрозорою власністю, які оголосили про самоліквідацію. Вони тільки повинні провести збори акціонерів і самоліквідуватися. Це маленькі банки, у них немає ні активів, ні пасивів. Тому все - у нас не залишилося більше непрозорої структури власності, 100% банківської системи має своїх, публічно відкритих акціонерів", - наголосила вона.

Гонтарева додала, що 20 великих банків в Україні складають майже 89% банківської системи.

"У нас більше немає банків, у яких невідома власність. У нас на сьогоднішній день 88,6% банківської системи - це 20 банків. Вони як раз все у нас пройшли стрес-тести і підписали програми рекапіталізації. Наступні 40 банків - ми зараз тільки робимо інспектування та стрес-тест. Але всі інші банки, крім цих 20 великих, для банківської системи не становлять системних ризиків", - резюмувала очільниця Нацбанку.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив про прийняте рішення щодо віднесення банку "Михайлівський" до категорії неплатоспроможних за проведені банком сумнівні операції з депозитами фізичних осіб 23 травня, пізно ввечері.

За інформацією НБУ, банк був проблемним з 23 грудня 2015 року і вів роботу з НБУ щодо врегулювання ситуації. 20 травня голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко залишив посаду. Банк "Михайлівський" працює на ринку України з 2013 року. Ключовим власників банку є український бізнесмен Віктор Поліщук, якому належить мережа магазинів побутової техніки "Ельдорадо". 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: