НБУ вперше дав згоду на самоліквідацію двох малих комерційних банків

Про своє закриття заявили "Фінанс Банк" та "Інвестиційно-Трастовий Банк".

Два комерційні малі банки – "Фінанс Банк" та "Інвестиційно-Трастовий Банк" – отримали від НБУ згоду на закриття. Рішення про самоліквідацію прийняли раніше власники цих фінустанов.

"Таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власника банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності", – зазначили в Нацбанку.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. У таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", – прокоментувала заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Загальний обсяг зобов'язань "Фінанс Банку" та "Інвестиційно-Трастового Банку" перед юридичними та фізичними особами – менше 11 млн грн. Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватися за зобов'язаннями без зовнішніх залучень.

Тим часом стало відомо, що ліквідатор неплатоспроможного банку "Європейський" "нагрів" державу на 71 мільйон гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: