МВФ відкриє нову програму кредитування України – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ціни на газ не будуть підвищувати різко, натомість може з’явитися питання ринку землі.

Зростання вартості газу для населення внаслідок відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом не буде різким. Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на власні джерела серед учасників переговорів.

За наявними даними, сторони вже домовилися відкрити нову програму кредитування для України Stand-by, яка замінить діючу EFF. Це допоможе Україні уникнути дефолту і різкого підвищення ціни газу для населення. Натомість на порядок денний буде винесено питання про ринок землі.

ВідеоЯкщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Розгляд в другому читанні триває. Наступного тижня Верховна Рада матиме можливість ухвалити цей закон в цілому. Народні депутати уповільнюють процес, але цій новій політичній інституції бути. 5-7 червня закон має бути проголосований. Інакше Україна не отримає транш МВФ. Створення цього суду – це екзамен на наявність політичної волі у політичної еліти щодо боротьби з корупцією.

Якщо депутати не створять Антикорупційний суд на чесних засадах, МВФ відмовиться надавати кредити

Заміна програми дасть можливість перезавантажити питання про підвищення ціни на газ. Наступний транш, розмір якого може складати майже 2 млрд доларів, може стати не п'ятим за чинною програмою, а першим у новій.

Як повідомлялося, від 1 жовтня газ для населення може здорожчати на 23%. Тобто кубометр може коштувати 8,5582 грн замість нинішніх 6,9579 грн. Водночас експерти кажуть, що, відповідно до затвердженої раніше методики формування ціни та взятих Україною зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом, вартість має зрости на 40%.

До 19 вересня в Києві працює місія МВФ. Підвищення ціни на газ для населення до ринкової є ключовою вимогою для надання Україні чергового траншу кредиту. Протягом найближчих двох тижнів мають узгодити, як зросте вартість. І зростання неминуче. Про це вже не раз заявляв прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Адже, якщо не буде переглянута ціна, то й МВФ не дасть кредиту. А це загрожує Україні дефолтом, бо наступного року доведеться віддавати чимало боргів за кредитами, що брали раніше, а достатньо коштів немає.

Залиште свій коментар

Вибір редакції