Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ підняв облікову ставку в перший день роботи місії МВФ у Києві

Міжнародне фінансування може стати вирішальним чинником для економіки країни у найближчі місяці.

Національний банк України підвищив ключову облікову ставку на половину пункту. Тепер вона становитиме 18%.

У матеріалі Reuters із цього приводу йдеться про прагнення регулятора втримати під контролем інфляцію. Крім того, відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом названо ключовою умовою макрофінансової стабільності України. "Оголошене в четвер рішення збіглося з початком двотижневих переговорів з місією МВФ в Києві про виділення нового фінансування в рамках чотирирічної програми на суму $ 17,5 мільярда, термін дії якої закінчується навесні наступного року", - зауважили автори публікації.

ВідеоНацбанк вводить монети замість паперових банкнот

Монети білого кольору, майже вдвічі менші за розміром, ніж бронзова гривня, яка перебуває в обігу нині, та набагато легші – зроблені з цинкового сплаву. На аверсах – портрети, які ми звикли бачити на банкнотах аналогічного номіналу: Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький та Іван Мазепа.

Нацбанк вводить монети замість паперових банкнот

На їх думку, у  передвиборний рік уряду Володимира Гройсмана "необхідно прийняти складне рішення про болюче для населення підвищення тарифів на газ", інакше кредиту МВФ не буде, а це означатиме, що економіка та фінансова система країни опиняться під загрозою. При цьому в 2018-2020 роках на Україну чекають пікові боргові виплати. З середини літа гривня здешевшала на 8%, а валютні резерви НБУ скоротилися. При цьому рішення підняти ціни на газ неодмінно використають в опозиції та виведуть людей на масові протести – Юлія Тимошенко вже заявила про необхідність відставки Кабміну в такому разі.

Позитивною новиною для фінансової системи є зниження рівня інфляції до 8,9% в річному обчисленні. Нацбанк підвищив ставку відповідно до очікувань ринку, але попередив, що готовий змінити рішення, якщо з'являться додаткові інфляційні ризики – зокрема, політичного характеру, через наближення виборів. На цьому тлі прем’єр-міністр дав зрозуміти, що компроміс із МВФ у питанні про ціну на газ досі не знайдено. Проте глава Нацбанку Яків Смолій налаштований оптимістично та розраховує на успішне завершення переговорів з місією.

Фотогалерея "Три чіткі посили". Порошенко дав обіцянки МВФ та Світовому банку (4 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції