Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Криворізький металургійний гігант погрожує закриттям

Завод вже другий місяць працює у збиток через несправність обладнання.

Найбільшому підприємству гірничо-металургійного комплексу України "АрселорМіттал Кривий Ріг" вперше за 12 років загрожує фінансова криза.

Про це повідомив фінансовий директор компанії Сергій Пличко.

"Ми закінчили квітень з негативним грошовим потоком в розмірі понад 600 мільйонів гривень. Іншими словами, ми витратили більше, ніж заробили. Що стосується травня, то попередні розрахунки ми вже зробили і можу сказати, що фінансові втрати орієнтовно складуть понад 1,5 мільярда гривень. Разом за два місяці фінансові втрати перевищать 2,1 мільярда гривень, що ставить під сумнів можливість подальшого фінансування поточної операційної діяльності. Ми стоїмо біля межі, переступивши яку, процеси можуть стати незворотними", - розповів він в інтерв’ю прес-службі.

За його словами, у квітні через аварію у першому блоці підприємство втратило 229 тисяч тонн сталі, а на травень прогнозують втрату у 250 тисяч тонн.

Також фінансовий директор зазначив, що наразі гостро постало питання виплат заробітної плати за червень.

"Для того, щоб пережити цю важку фінансову ситуацію, нам вже сьогодні необхідно приймати рішення про призупинення низки проектів і соціальних програм", - заявив Пличко.

Він також розповів, що весь річний фонд оплати праці становить 3 мільярди гривень, а лише за два місяці підприємство втратило 1,5 мільярда.

Нагадаємо, 17 травня, працівники залізничного цеху "АрселорМіттал Кривий Ріг" розпочали страйк, вимагаючи підвищення заробітної плати та належних умов праці. Через це робота заводу була паралізована. До того на заводі було виведено з ладу половину конверторів, а згодом стався невдалий запуск однієї з доменних печей після капремонту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції