Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Закарпатті хочуть збудувати новий аеропорт

Летовище може з'явитися в Мукачеві чи Хусті.

Цього року мають запустити повноцінне авіасполучення із Закарпаттям.

"У першу чергу, ми робимо ставку на аеропорт в місті Ужгород для того, щоб це доручення (президента) було виконано цього року. Залишились деякі формальності на рівні українсько-словацьких відносин. Ми повинні завершити ці процедури в першому півріччі і я сподіваюсь, ми зможемо змонтувати необхідне авіаційне обладнання для повноцінного авіасполучення теж цього року", - сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він сподівається, що з держбюджету виділять кошти на будівництво нового аеропорту на Закарпатті. За кілька років він може з'явитися у Мукачеві чи Хусті.

Омелян сподівається на державну підтримку розбудови аеропортів в Україні.

"Ми розраховуємо, що це буде мінімум 4-річна програма в обсязі 10 мільярдів гривень щороку, щоб ми могли кожного року будувати по 5-6 злітних смуг, а далі - будівництво терміналів, обслуговування пасажирів, запуск роботи аеропорту вже буде на відповідальності місцевих органів влади і в рамках державно-приватного партнерства. Я вважаю, це правильний підхід, так функціонують багато летовищ світу, особливо регіональних, і це перспектива для України", - сказав міністр.

До регіональних аеропортів у перспективі мають зайти авіакомпанії лоукост-сегменту.

"Цього року заходить найбільший, найдешевший лоукост-перевізник - Ryanair, і вони готові розширити географію польотів і літати з регіональних аеропортів. Ми повинні бути готові. На Закарпатті потрібно ще одне окреме летовище. Я сподіваюсь, що у разі затвердження цієї програми наступного року ми зможемо перейти до проектування та фізичних робіт", - зазначив міністр.

Тим часом аеропорт "Бориспіль" веде переговори ще із двома лоукостами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції