Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк оновив інфляційні прогнози. Чого очікувати від цін

Нацбанк оновив інфляційні прогнози. Чого очікувати від цін

Регулятор сподівається на повернення інфляції у цільовий діапазон у середині 2019 року.

Нацбанк оприлюднив черговий "Інфляційний звіт", у якому оновив прогноз, як зростатимуть ціни в найближчі три роки. За підсумками 2018-го показник інфляції становитиме 8,9% (цільові орієнтири - 6% плюс/мінус 2%), 2019-го – 5,8%, 2020-го – 5,0%.

"У 2018-2020 роках споживча інфляція знижуватиметься і поступово повернеться до цільових показників, як і прогнозувалося на початку року. Інфляція повернеться в цільовий діапазон у середині 2019 року і відповідатиме його центральному значенню 5% за підсумками 2020 року", - переконані в НБУ.

"На ціни й надалі тиснутиме швидке зростання споживчого попиту, через що фундаментальний інфляційний тиск все ще залишатиметься значним цього року. Однак частково це буде нівельовано зміцненням обмінного курсу відносно валют країн-торговельних партнерів у першому кварталі 2018 року, яке сприятиме зниженню інфляційного тиску протягом наступних місяців. Як наслідок, базова інфляція буде сповільнюватися швидше, ніж очікувалося у січні – на кінець року вона становитиме 7,7%", - уточнили в Нацбанку.

НБУ додає, що "іншим чинником, що визначатиме досить високий показник інфляції цього року, будуть значні темпи зростання адміністративно регульованих цін (на 14,6% за підсумками року) внаслідок збільшення витрат на заробітну плату у сфері ЖКГ, здорожчання енергоресурсів та підвищення акцизів на тютюнові вироби".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції