Нацбанк випустив обмежений обсяг е-гривні для тестів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пілотний проект здійснювався під наглядом експертів Світового банку.

Національний банк України вивчає можливість випуску власної цифрової валюти – е-гривні. Про це повідомляється у прес-релізі регулятора.

#егривня НБУ продовжить вивчати можливість випуску власної цифрової валюти – е-гривні, ґрунтуючись на результатах...

Опубліковано Національний банк України Вівторок, 4 червня 2019 р.

НБУ розповів про проведений пілотний проект із випуску електронних грошей, у котрому брали участь волонтери та експерти Світового банку. Українські фахівці отримали "корисні висновки щодо випуску власної цифрової валюти" та досвід "випробовування технології блокчейн-платформи". Крім того, банк дослідив міжнародний досвід і правові аспекти впровадження нових технологій, а також "опрацьовував оптимальні варіанти бізнес-моделі обігу е-гривні".

Фотогалерея Нове обличчя грошей: як за останні роки змінювалася гривня. Інфографіка (12 фото)

"Наше дослідження дало нам не тільки практичний досвід, але і поставило перед Національним банком нові запитання. Яким буде вплив цього інструменту на екосистему платіжного ринку? Чи буде достатній попит на е-гривню з боку користувачів, торговців та учасників ринку? Яка технологія має використовуватися? Яким має бути рівень анонімності транзакцій з е-гривнею? Сьогодні точних відповідей на ці запитання не маємо не лише ми, але й інші центробанки світу", – прокоментував результати пілотного проекту заступник голови НБУ Сергій Холод.

Експерти Нацбанку продовжують працювати над питанням випуску електронних грошей. "Впровадження е-гривні неможливе без значних інвестицій та часу на модернізацію платіжної інфраструктури та популяризацію е-гривні як нового інструменту для населення з урахуванням вже наявних звичок споживачів", - констатували в НБУ.

ВідеоНацбанк намагається не допустити падіння гривні через воєнний стан

Керівництво НБУ обговорило ситуацію з керівниками 40 банків, і ті підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати проведення платежів, інкасацій та поповнення банкоматів. ТСН перевірила столичні обмінники - ажіотажу навколо них немає. Але національна валюта незначно втратила в ціні.

Нацбанк намагається не допустити падіння гривні через воєнний стан

Залиште свій коментар

Вибір редакції