Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" порахував мільярдні збитки через окупацію Криму та подав до Гаазького трибуналу

Росія має повернути 5,2 млрд доларів

Наприкінці червня цього року НАК "Нафтогаз України" подав у трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі позовну заяву про розмір компенсації збитків, які завдали експропріацією активів групи "Нафтогаз" в окупованому Росією Криму. Про це повідомляє пресслужба НАК.

Зазначається, що група "Нафтогаз" просить суд зобов'язати РФ виплатити на користь позивачів 5,2 млрд доларів. Очікується, що трибунал винесе рішення про компенсацію збитків не раніше кінця 2020 року.

Раніше суд визнав, що РФ порушила низку положень Угоди про захист інвестицій, експроприрувавши активи групи Нафтогаз в Криму. Так як суд вирішив розділити провадження на дві стадії, питання визначення компенсації збитків буде розглядатися на другій з них.

Нагадаємо, українська компанія "Нафтогаз" вигралаарбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму. Попередньо сума компенсації оцінюється у приблизно 5 млрд доларів США.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Відео “Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення - Економічні новини

За природний газ українці платитимуть у липні на майже 12 відсотків менше.Щоправда, кінцева ціна газу в регіонах залежить від тарифів,  які встановлюють обл- чи міськгази. Детальніше про це, а також про зниження ціни на яйця та зміни стандартів у будівництві лікарень дивіться в економічному огляді після курсу валют. 

“Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення - Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції