Найбільший банк окупованого Криму перейшов у власність РФ

Він став першою російською фінансовою організацією, яка почала роботу на анексованому півострові.

РФ в особі Росмайна стала єдиним власником Російського національного комерційного банку (РНКБ), повідомили у кредитній організації.

"Перехід банку у власність держави є, без перебільшення, найбільш значимою подією в історії РНКБ. Ми робимо все можливе для забезпечення жителів півострова якісними фінансовими послугами і сподіваємося, що за підтримки акціонера, банк перейде на новий рівень", – сказав глава ради директорів РНКБ Руслан Ареф'єв.

РНКБ є найбільшим банком, який працює в анексованому Криму. Він став першою російською фінансовою організацією, яка почала роботу на окупованому півострові. У березні 2015 року банк потрапив у санкційний список США.

Призначена Кремлем "влада" півострова продала РНКБ в лютому 2015 року. В результаті операції, сума якої не називалася, під контроль ТОВ "Комплексні енергетичні рішення" перейшло 99,9% акцій банку. Продаж був узгоджений в ЦБ РФ.

За даними "Банки.ру", за розміром активів (59,66 млрд рублів) РНКБ посідає 92-ге місце в Росії. Головний офіс банку розташований в окупованому Сімферополі. З березня 2014 року, коли Росія вторглася на півострів, РНКБ почав активно відкривати свої відділення на місці колишніх офісів українських "дочок" ВТБ і Сбербанку.

Після анексії Криму Нацбанк України заборонив банкам працювати на півострові до завершення окупації Росією. У регуляторі зазначили, що відповідальність за відшкодування матеріального збитку, заподіяного внаслідок тимчасової окупації юридичним і фізичним особам, у повному обсязі покладається на державу-окупанта.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: