НБУ виявив в Україні ще 84 нелегальні валютні обмінники

За півроку регулятор перевірив понад півтисячі пунктів з обміну валюти.

Протягом першого півріччя 2017 року Національний банк України виявив 84 нелегальні валютні обмінники. Загалом, регулятор перевірив 503 пункти з обміну валюти.

Найбільше нелегальних обмінників виявили на Івано-Франківщині – 29. У Києві та Запорізькій області – по 18, на Львівщині – 8, на Київщині – 5, на Кіровоградщині – 3.

"Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк передає до правоохоронних органів. Найбільш ефективною є співпраця з правоохоронними органами Києва та Київської області, від яких до НБУ оперативно надходять повідомлення про вжиті заходи з припинення діяльності таких пунктів", - уточнили в Нацбанку.

Нагадаємо, регулятор розпочав регулярні перевірки обмінників від вересня 2016-го. Торік здійснили 362 перевірки в 14 регіонах, а до кінця цього року мають перевірити всі решту.

Станом на 1 липня 2017 року генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, є у 29 небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку "Укрпошта". В Україні зареєстровано 3371 відокремлений підрозділ небанківських фінустанов.

Залиште свій коментар