НБУ за тиждень продав 200 мільйонів доларів для втримання курсу валют

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коливання курсу валют пов’язують із психологічними факторами.

Нацбанк України протягом тижня продав 200 мільйонів доларів для мінімізації наслідків коливання курсу валют через психологічні фактори.

Про це йдеться у коментарі НБУ виданню "Інтерфакс".

"Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не обумовлені появою нових фундаментальних факторів і викликані, насамперед, психологічними факторами", - прокоментували ситуацію у Нацбанку.

Там також зазначили, що протягом року було кілька періодів, коли курс гривні коливався у бік послаблення, однак після цього українська валюта знову зміцнювалась.

"За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці і в світі. Після періоду посилених коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги і відбувається зворотній тренд", - пояснили в НБУ.

Нагадаємо, 1 жовтня повідомлялося, що Національний банк України на 10 млн доларів збільшив планові показники викупу валюти з ринку в останньому кварталі 2019 року. Наприкінці вересня гривня побила трирічний рекорд і вартість долара в обмінниках опускалася до майже 24 гривень. Національну валюту тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти).

Відео Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Сьогодні в обмінниках один зелений купували лише за 24 гривні і 15 копійок. І це найвищий курс гривні за останні чотири роки. Імпортери радіють, експортери в паніці. Що буде далі із гривнею, не беруться прогнозувати ні експерти фінансисти, ні банкіри з Національного банку. Купувати чи продавати долар - дивіться в сюжеті.  

Купувати чи продавати: курс долара б’є рекорди

Залиште свій коментар

Вибір редакції