Нефьодов розповів про плани криміналізувати контрабанду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кримінальне покарання за контрабанду має наступати лише у випадку комерційного порушення на велику суму.

Державна митна служба України виступає за криміналізацію контрабанди, однак лише з високим порогом порушення.

Про це розповів голова служби Максим Нефьодов в інтерв'ю виданню DT.UA.

"Ми прихильники криміналізації контрабанди, і це підтримує ЄС. Наразі спілкуємося з Мін'юстом, який вважає, що треба коректно виписати текст, бо адміністративне провадження проходить значно швидше, ніж кримінальне. Кримінальне провадження дійсно йде роками. Там зовсім інші стандарти доведення", - повідомив Нефьодов.

За його словами, криміналізація має наставати з достатньо високого порогу.

"Якщо, приміром, Range Rover везе 1600 пачок сигарет, то треба конфіскувати, оштрафувати, забрати Range Rover і на цьому зупинитися. А не засуджувати людину на п'ять років умовного терміну. Тільки в разі, якщо везуть комерційну партію, приміром на мільйон доларів, отут уже має бути кримінальне покарання", - розповів головний митник країни.

За словами Нефьодова, найчастіше на митниці вилучається одяг, тканини, взуття, електроніка, автозапчастини.

"Також досить активно вилучаються авто з тайниками. Хоча ховають щось дуже рідко, адже якщо товар не прихований, завжди можна сказати, що це помилка, і тоді транспортний засіб не вилучається", - зазначив Нефьодов.

Він також розповів, що на кордоні з окупованою частиною Донбасу для контролю переміщення товарів працює спецгрупа "Фантом". З тієї території промислових потоків контрабандних сигарет і тютюнової сировини наразі немає.

"Але ми бачимо й затримуємо дуже регулярно сигарети, що йдуть з Білорусі та РФ. Були значні проблеми і з деякими великими виробниками сигарет в Україні, але ситуація врешті значно покращилася, хоча весь час ходять чутки про мінізаводи з виробництва сигарет на Закарпатті. Тут ризики існують", - наголосив голова української митниці.

Відео Контрабандист із Дрогобича возив до Польщі цигарки під виглядом продовольчої місії ООН

На Львівщині затримали 34 річного жителя Дрогобича, який возив до Польщі великі партії цигарок під виглядом продовольчої місії ООН. Чоловік мав підроблений документ співробітника МЗС та фальшиві дипломатичні номери. Як з’ясувалося, продовольча місія ООН не передбачає акредитацію українців.  

Контрабандист із Дрогобича возив до Польщі цигарки під виглядом продовольчої місії ООН

 

Вибір редакції