Перейти до змісту
Новий вид шахрайства. Дівчина "віддала" 3300 доларів, аби лише дізнатися курси валют

Шахрая з кіоску затримала поліція.

За кілька хвилин киянку надурили на понад три тисячі доларів. У кіоску з вивіскою "державні лотереї" дівчині обіцяли швидко поміняти валюту на гривні. Вона підписала договір, не прочитавши. А в ньому виявилося, що грошей не буде – на 87 тисяч гривень їй надали "інформаційні послуги".

Хто зорганізував шахрайську схему і як довго працювали два парубки, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

У кіоску киянці Алісі Чумак обіцяли швидко поміняти валюту. Кіоск знайшла за оголошенням в Інтернеті. І хоча на ларьку вивіска - "державні лотереї", саме місце дівчині здалося безпечним - поруч із метро, неподалік столичного Подолу. У віконце, каже, дала 3300 доларів, а парубок їй відповів - майже 90 тисяч теж уже підготував.

"Він перевірив усі гроші, які я йому дала. У нього там є і лічильна машинка. Потім мені дав два папірці, в яких я поставила підпис. Насправді, таку суму в банку отримати важко. Бо треба замовляти гроші заздалегідь, а мені потрібно було зараз", - говорить Аліса.

Увесь процес шахрайства протривав хвилин 10.

"Ось такий папірець я підписала", - каже Аліса.

Договір виявився "інформаційним" - менеджер ручкою дописав, що на 87 тисяч гривень надав їй "інформаційні послуги". Грошей - не буде. Аліса отямилася миттєво, на місце викликала поліцію і батьків.

Відео Нова шахрайська схема, або як за кілька хвилин киянку надурили на понад три тисячі доларів

У кіоску з вивіскою "Державні лотереї" дівчині обіцяли швидко поміняти валюту на гривні. Вона підписала договір, не прочитавши. А в ньому виявилося, що грошей не буде, на 87 тисяч гривень їй надали "інформаційні послуги".  

Нова шахрайська схема, або як за кілька хвилин киянку надурили на понад три тисячі доларів

"Як правило, коли міняємо долари – не читаємо. Один папірець він забрав, а інший – їй. Вона каже: "А гривні?". Він: "Які гривні? Ви мені вже все заплатили. Я вам нічого не винен", - розповідає батько ошуканої.

Долари винести не встигли, хоча парубок зсередини теж викликав собі підмогу. Чоловік представився адвокатом підприємця, якому КМДА дозволила вести тут діяльність. Він переконує, що діяли законно.

"Ось такі інформаційні послуги були надані, але так розумію - щось не сподобалось. До речі, є договір - там все зазначено", - каже адвокат підприємця кіоску.

У договорі йдеться, що дівчина за 87 тисяч гривень отримала інформацію про курс валют, а гроші - не повертаються. Той, хто дівчину начебто "поінформував", говорити відмовився.

ТСН з'ясувала: звати його Максим. І йому 26 років. До Києва приїхав із Луганщини. А цей начебто обмінник відкрив лише сьогодні приватний підприємець Рожков Євген з Алчевська. До речі, в угоді менеджер підписався його прізвищем, а печатку поставив із Харкова.

Баба Тамара поруч продає газети вже вісім років. Розказує, що таких сусідів у неї ще не було. Облаштувалися вони вчора. Каже, здивувалася, що навіть "кнопку тривоги" встановили, а от вивіску - про те, що відтепер тут буде обмін валют, не замовили, залишили стару.

Слідчі відкрили провадження за фактом шахрайства і нічого більше не коментують. Парубка з кіоску затримали. Йому загрожує штраф чи три роки в'язниці. А от коли повернуть потерпілій гроші - невідомо. Вирішуватиме суд.

Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин