Пальмову олію знайшли не в українському, а в російському сирі

Дата публікації
Перегляди
5232
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пальмову олію знайшли не в українському, а в російському сирі

Чергова експертиза показала, що "сирна війна" необґрунтована

4 незалежні лабораторії підтвердили, що український сир "чистий".

Чотири незалежні експертизи сирів, заборонених Росспожинаглядом, не виявили порушень в українській продукції, проте знайшли пальмову олію у російського виробника.

У московських наукових інститутах було протестовано 22 зразка твердих сирів, куплених в Москві фахівцями "Міжнародної конфедерації товариств споживачів" (КонфТС) з 28 лютого по 5 березня переважно в мережевій торгівлі, а також на Лефортівському ринку.

З них було 15 сирів українського виробництва, 5 - російського і 2 - білоруського. І тільки в одному зразку, зробленому в Татарії, був виявлений рослинний жир. Це підтвердили дві лабораторії за підсумками трьох досліджень.

Як заявив голова правління "КонфСП" Дмитро Янін, ймовірність будь-якої помилки виключається. Перед тестуванням зразки знеособлювали, знімали упаковку та маркування.

"Сири готувалися таким чином, щоб лабораторії не могли ідентифікувати виробника і скоригувати результати в чиїхось інтересах", - уточнив він.

Нагадаємо, Росія оголосила "сирну війну" на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список до 7 компаній. До кінця лютого під забороною опинилася половина імпорту українського сиру в РФ.

Через півтора місяці Росія погодилася надіслати своїх інспекторів для перевірки українських сирних заводів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5232
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація