Під час "довгої зими" нафта подешевшає у півтора разу – аналітик Morgan Stanley

Під час "довгої зими" нафта подешевшає у півтора разу – аналітик Morgan Stanley

Експерти прогнозують подальше падіння цін на нафту / Фото: ТСН.ua

Вартість нафти на низьких показниках може протриматися протягом двох десятиліть.

Період падіння світових цін на нафту, а також їхня фіксація на низькому рівні може розтягнутися на два десятиліття. І найближчим часом її вартість може впасти з нинішніх 50 доларів США за барель у півтора разу – до 35 доларів.

Такий прогноз висловив глава підрозділу ринків, що розвиваються, американського фінансового конгломерату Morgan Stanley Ручір Шарма (допомагає управляти активами на 25 млрд доларів), пише Bloomberg. Він вважає, що період низьких цін на нафту триватиме довго.

"Слід готуватися до довгої зими на сировинних ринках", – попереджає експерт.

За його словами, 200-річна історія нафтової галузі свідчить, що ціни на "чорне золото" ростуть протягом приблизно 10 років, а потім вони 20 років падають.

Однією з причин падіння цін Шарма називає скорочення споживання нафти через економічну кризу в Китаї, який є найбільшим у світі покупцем цієї сировини. Інша причина – перевиробництво нафти у світі, що тисне на ціни й змушує їх падати. До речі, Міжнародна організація 12 країн-експортерів нафти ОПЕК заявила на початку літа, що не буде скорочувати об'єми видобутку. Водночас збільшують обсяги видобутку США та Росія.

За прогнозами 13 аналітиків, яких опитав Bloomberg на початку цього року, вартість бареля нафти в 2018-му  мала б становити 79,16 долара США. Тепер вони свій прогноз знизили на шість доларів – до 73,05.

Зазначимо, що на сьогоднішніх торгах (16 вересня) європейська нафта Brent коштує 48 доларів за барель, американська WTI  – 45. Середня вартість у кошику ОПЕК – 43,13 (останні зведені дані за 15 вересня).

Тим часом троє членів ОПЕК – Ірак, Іран і Саудівська Аравія – знизили вартість "чорного золота".

Китайська лихоманка охопила світові ринки

Китайська лихоманка охопила світові ринки

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Наступна публікація