Податкова незаконно збирає "досьє" на українців - юристи

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Податкова незаконно збирає "досьє" на українців - юристи

"Непрямі методи" оцінки доходів населення юристи визнали поза законом

Українців закликають судитися з податківцями за "непрямі методи" оцінки доходів та витрат населення.

Юристи заявили, що "непрямі методи" оцінки доходів громадян, яку зараз активно використовує податкова, не закріплені у законах, тому такі дії держслужби, пов'язані з виявленням прихованих джерел фактично понесених витрат, є неправомірними.

Згідно з повідомленням Міжнародної юридичної групи AstapovLawyers, податкова служба вдається до так званих "непрямих методів", коли підозрює громадян у неправдивій декларації про доходи. При цьому при оцінці доходів інспектори опираються як на сумнівні опитування сусідів, так і на інформацію від банків.

Раніше можливість використання "непрямих методів" визначення податкових зобов'язань була передбачена в законі "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Проте він давно втратив силу.

Крім того, сама методика, а значить і реальна можливість застосування таких методів, ні цим, ні будь-яким іншим нормативно-правовим актом закріплена не була. Тому судові суперечки по таких справах зазвичай вирішуються на користь громадян.

Варто зазначити, що найновіша редакція Податкового кодексу не містить навіть згадки про такі методи. І, у зв'язку з цим, податкові спори за 2011 рік судами було розглянуто з тим же результатом - на користь платника податків.

Нагадаємо, у четвер, 8 грудня глава ДПС України Олександр Клименко заявив, що податкова шукає незадекларовані доходи українців, аналізуючи дані про купівлю транспортних засобів, нерухомості і землі.

У свою чергу, Міністерство соціальної політики України нещодавно запропонувало Кабміну запровадити з 1 квітня 2012 року непряму оцінку доходів громадян для призначення соціальної допомоги.

Читайте також:

Податкова стежить за усіма великими покупками українців

Прості українці платять в 50 разів більше податків, ніж багатії

Нацбанк збирає досьє на клієнтів усіх українських банків

Рада уточнила, як чиновники декларуватимуть витрати

Українцям дозволили не надавати банкам свої "досьє"

Наступна публікація