Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко схвалив суттєве підвищення акцизів на сигарети і алкоголь

Підписаний ним закон, зокрема, підвищує акцизи на пиво, кріплені вина і вермути, ігристі вина.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" (№5132). Він передбачає підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби, а також рентних ставок за користування надрами та радіочастотами і необхідний для збалансування держбюджету-2017, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Закон, зокрема, підвищує акцизи на пиво, кріплені вина і вермути, ігристі вина на 12%, а на лікеро-горілчані вироби - на 20%. Акциз на сигарети за специфічною ставкою зросте на 40% без підвищення адвалорної ставки (12%).

Рада також зменшила рентну ставку для видобутку нафти з 45% до 29% (для глибин видобутку понад 5000 м - з 21% до 14%).

Рентна плата за користування надрами, водою і лісовими ресурсами збільшена на 10,4% - прогнозне зростання оптових цін, нормативна грошова оцінка землі несільськогосподарського призначення підвищена на 6%, фіксований сільгоспподаток - на 14%, тоді як сільгоспземель залишена на колишньому рівні.

Крім того документ вносить правки до Податкового кодексу для остаточного оформлення переходу аграріїв на загальний режим оподаткування податком на додану вартість.

Раніше повідомлялося, що в середньому ціна пачки сигарет повинна вирости на 4,5—5 грн — до 23 грн

Залиште свій коментар

Вибір редакції