Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада підвищила акцизи на алкоголь і тютюн та знизила ренту на нафту

"За" відповідний законопроект проголосувало 235 парламентарі.

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №5132 щодо змін Податкового кодексу.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", він передбачає підвищення акцизів на алкоголь та сигарети та зменшення ренти на видобуток нафти. "За" законопроект №5132 проголосувало 235 народних депутати.

Законопроектом переглядаються окремі положення Податкового кодексу у зв'язку із збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Документом також збільшуються ставки акцизного податку на алкогольні та слабоалкогольні напої на 20%, на кріплені та ігристі вина - на 12%. Ставка для натуральних вин залишається без змін.

Також, відповідно до законопроекту, зросте специфічна ставка акцизу на тютюнові вироби - на 40%.

"Наразі ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижче, ніж мінімальні встановлені Директивами для Європейських країн", - йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, документом зменшується розмір рентної плати за видобуток корисних копалин. Так, для видобутку нафти з покладів до 5000 метрів рента зменшується з 45% до 29% від вартості товарної продукції, для покладів понад 5000 метрів - з 21% до 14%.

Поряд з цим ставка ренти для видобутку газового конденсату не змінилася і так само залишилися на рівні 45% — з покладів до 5000 метрів , 21% — з покладів понад 5000 метрів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції