Рекордно високі ціни: скільки коштує кілограм полуниці в Україні

Рекордно високі ціни: скільки коштує кілограм полуниці в Україні

Несприятлива погода також вплинула на урожай яблук, черешень, слив та абрикос.

Ціни на полуницю в червні 2020 року в Україні стали рекордно високими за останні п'ять років. Ягоди подорожчали через низький урожай, спричинений травневими заморозками. Гуртові ціни на полуницю у першому літньому місяці досягли - 75 гривень за кілограм.

Про це повідомляє пресслужба Української плодоовочевої асоціації. 

Так, станом на початок червня 2020 року гуртові партії якісної суниці садової (полуниці) продаються за 65-75 грн/кг, а за ягоди низької якості просять в середньому - 40 грн/кг. В асоціації зауважили, що цьогорічна вартість полуниці є рекордно високою, не тільки за останні п’ять років, але й історично для цього періоду часу.

Для порівняння, торік в аналогічний період якісні ягоди коштували в середньому 25-30 грн/кг. Подібна ціна була і у червні 2018 року. Водночас, у 2016 та 2017 роках ціни на суницю були на рівні 15-20 грн/кг. 

Полуниця, ціни
Українська плодоовочева асоціація

Головною причиною високих цін на ранні ягоди в 2020 році є несприятливі погодні умови, які були в Україні протягом останніх двох місяців. Зокрема, кілька заморозків навесні, які також негативно позначилися на урожаї яблук, черешень, слив та абрикос. Постраждали навіть посіви озимих зернових та олійних культур. Надалі впливає на ріст цін низька температура повітря і рясні опади.

"Такі природні катаклізми не тільки стримують дозрівання ягід у більшості українських господарств, але й негативно впливають на їхню якість. Учасники ринку вже говорять про те, що цьогорічний врожай суниці садової буде найгіршим за останні декілька років, а ціни на ягоди і надалі будуть утримуватися на порівняно високому рівні", - йдеться в повідомленні.

За інформацією експертів, фермери, які змогли отримати урожай полуниці в непростих цьогорічних погодних умовах, можуть заробити в середньому удвічі більше на реалізації кожного кілограма, аніж в минулому сезоні.

Нашадаємо, в Україні також розпочався сезон черешень. Ягоди везуть із Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей. Вартість черешень нині від 60 до 70 грн/кг. Тоді як ціна ягід із більшості сусідніх країн стартує від 75 до 130 гривень. 

Відео Скільки коштує рання черешня на українських ринках — Економічні новини

Коли пенсіонери, старші за 75 років, отримають доплати, чому в Україні поменшає цукру, а також скільки коштує перша черешня — про це дивіться одразу після актуальної інформації про курси валюти в економічному огляді.    

Скільки коштує рання черешня на українських ринках — Економічні новини

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів