Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія може повторити долю Радянського Союзу

Експерти заявляють, що РФ ризикує опинитися на межі фінансової катастрофи.

Росія може опинитися на межі фінансової катастрофи. Санкції Заходу, попри їхню обмеженість, уже боляче вдарили по економіці країни. За останні місяці інвестори вивели 20 млрд доларів. А ще США погрожують обвалити ціни на нафту.

Непокоїть інвесторів в усьому світі і Україна. Економіка ще не оговталася після кризи 2008-го, а різке падіння в Україні може спровокувати третю хвилю світової кризи. Крістін Лаґард, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, називає Київ одним із джерел геополітичної напруги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ситуація в Україні належить до розряду тих, які, якщо їх успішно не вирішити, можуть мати великі наслідки", - заявила Лаґард.

Водночас, вона упевнена, що Україна зможе подолати кризу. МВФ готовий допомогти грошима, але без важких реформ не обійтися. А от у Росії – ситуація погіршується. Північний сусід ще до Криму і санкцій опинився на межі економічної кризи, кажуть експерти.

"Більшість експертів схилялися до думки, що цей рік стане для Росії переламним і Росія скотиться в рецесію не тільки вже в частині демонстрації не дуже високих показників зростання, а скоріше увійде вже у фазу економічного падіння", - зазначив екс-міністр фінансів України Ігор Уманський.

Введені санкції падіння економіки тільки поглибили. Евальд Бьольке, експерт німецького товариства зовнішньої політики, звертає увагу на поведінку західних інвесторів - відтік капіталу з Росії за три місяці перевищив двадцять мільярдів доларів.

"Інвестиції знижуються. Для російського суспільства це трагедія. У довгостроковій перспективі російські підприємства не матимуть достатньо інвестицій. Це перше. Друге – важливо, який ступінь ризику для інвестицій має Росія. Якщо міжнародні агенції знизять рейтинг Росії, рівень ризику збільшиться. А це здорожчає всі проекти", - говорить Бьольке.

ВідеоРосія балансує на межі фінансової катастрофи

У питанні санкцій західні країни балансують. Від колапсу російської економіки, як і від колапсу економіки української, програє Європа. Головний біль і для банків з усього світу. Їм російські приватні підприємства винні 600 мільярдів доларів. Якщо економіка лусне – гроші навряд чи вдасться повернути.

"Європа втратить набагато більше, аніж Сполучені Штати. Передусім в Європі будуть втрачені робочі місця. І треба відкрито говорити про те, наскільки саме суспільство готове йти на цей ризик", - додав Бьольке. Тим часом Сполучені Штати, для яких поставити Росію на місце – питання престижу на міжнародній арені – санкції посилюють. І тиснуть на найболючіше – ціни на енергоносії. Якщо вони впадуть, Росія може повторити долю Радянського Союзу. 

"Багато насправді людей не розуміє, що Радянський Союз розпався через недолугу економічну модель і через фактичне банкрутство держави. Останнім цвяхом був саме вихід на ринок додаткових обсягів нафти Саудівської Аравії, економіку і, як наслідок вплив Радянського Союзу, в ті часи просто поклали на лопатки", - вважає Уманський.

Для того, щоб "покласти на лопатки" Росію, знадобляться лічені місяці. Фатальним буде зменшення ціни на нафту до 90 за барель.

Раніше експерти заявляли, що ВВП Росії в 2014 році впаде через ситуацію в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції