Росія похвалилася рекордом з видобутку нафти

За даними центрального диспетчерського управління ПЕК РФ, у травні Росія навіть обігнала Саудівську Аравію.

у Росії В 2015 році видобуто понад 534 млн тонн нафти і газового конденсату, що становить новий рекорд. Про це з посиланням на дані центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу повідомляє "Інтерфакс".

Російська нафтовидобувна промисловість перевершила показники 2014 року на 1,4%. При цьому експорт сировини в країни далекого зарубіжжя виріс на 10,6%. Нафтовидобуток зріс до максимуму з 1989 року, коли було видобуто 552 млн тонн.

Видобуток природного газу знизилася на 1% у порівнянні з торішніми показниками – до 635 млрд кубометрів.

У жовтні Росія відновила пострадянський добовий рекорд з видобутку нафти, попереднє пікове досягнення було зафіксовано за півроку до цього. Це дозволило їй в травні вийти у світові лідери з нафтовидобутку, обігнавши Саудівську Аравію.

Нагадаємо, до закриття останніх у 2015 році торгів барель нафти марки Brent, до якої прив'язана ціна російської нафти, коштував $ 37,6. До цього ціна на нафту падала до 11-річного мінімуму. На тлі падіння цін на нафту рубль знову побив антирекорд. Вперше з 17 грудня 2014 року один долар на Московській біржі коштував 72,59 рублів. Євро також побив психологічну позначку — вперше з 26 серпня перевищив 79 рублів, досягнувши позначки 79,059 руб.

В російський бюджет на 2016 рік закладена середня ціна нафти за барель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: