Росіянам не дадуть напитися українською горілкою

Україна не зможе продавати Росії цукор, спирт та горілку без сплати експортних мит.

Вісім країн СНД, які підписали 18 жовтня в Санкт-Петербурзі договір про зону вільної торгівлі, будуть торгувати без сплати експортних та імпортних мит.

Правда, перелік вилучень (тобто тих груп товарів, на які і в рамках ЗВТ зберігаються експортні та імпортні мита, а також обмежуються обсяги поставки продукції) поки збережеться. Зокрема в Росії поки залишаться імпортні мита на спирт, горілку і цукор. Вони будуть ліквідовані пізніше, пише Дело.

Договір про зону вільної торгівлі країн СНД в цілому передбачає скасування імпортних та експортних мит на ряд товарів, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін після засідання ради глав урядів країн СНД.

Умови створення нової зони максимально наближені до норм Світової організації торгівлі, куди прагне вступити Росія.

Країни, що підписали угоди, повинні будуть скасувати не тільки імпортні мита, а й квоти.

Договір, який набуде чинності з 1 січня 2012 року, підписали вісім країн СНД: Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан і Україна. Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан вивчать можливість приєднання до нього до кінця 2011 року.

Угода повинна замінити цілий ряд багатосторонніх і близько 100 двосторонніх документів, що регламентують сьогодні режим вільної торгівлі в СНД.

Нагадаємо, у четвер, 20 жовтня, в Брюсселі також були завершені переговори щодо створення зони вільної торгівлі України та Європейського Союзу.

Читайте також:

У Брюсселі завершились переговори щодо ЗВТ України з ЄС

Зона вільної торгівлі з СНД дасть Україні більше мільярда доларів

Договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД підписано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: