Стокгольмський арбітраж не підтримав вимогу "Нафогазу" на перегляд тарифу на транзит

Українська компанія має намір запропонувати "Газпрому" переговори щодо перегляду контракту.

Арбітраж у Стокгольмі не підтримав вимогу "Нафтогазу" переглянути тариф на транзит газу. 

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Трибунал не підтримав вимогу Нафтогазу щодо перегляду тарифу на транзит, оскільки заявка на перегляд, подана Нафтогазом у 2009 році, не відповідала процесуальним вимогам", - йдеться у повідомленні.

ВідеоМіжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Суд постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад чотири з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу у 2013 і 2014 роках. Решту суми, а це понад два з половиною мільярди, "Газпром" має відшкодувати грішми.

Міжнародний арбітраж поставив крапку у судовій тяганині "Нафтогазу" та "Газпрому"

Арбітраж також не задовільнив вимогу компанії переглянути транзитний контракт відповідно до європейського та українського енергетичного й конкурентного законодавства. Судді зазначили, що впровадження регуляторної реформи на території України є справою української влади і не входить до компетенції Стокгольмського арбітражу.

Очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав, що компанія збирається переглянути транзитний контракт з урахуванням арбітражного рішення та вимог європейського й українського законодавства. 

"Нафтогаз" має намір найближчим часом запропонувати "Газпрому" розпочати переговори щодо цього питання. Нафтогаз очікує, що після арбітражного рішення реформа ринку газу в Україні прискориться", — сказав Коболєв.

Раніше Стокгольмський арбітраж зобов'язав ПАТ "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" повинен доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Залиште свій коментар