У 2012 році в Україні побільшає дешевого імпорту і поменшає соцвиплат

У 2012 році в Україні побільшає дешевого імпорту і поменшає соцвиплат

Нові закони спростять життя деяким імпортерам і ускладнять простим українцям

У новому році на українців чекають багато законодавчих та бюрократичних сюрпризів.

Імпорту в Україні буде ще більше, і вони стануть дешевшими, зате соціальну допомогу - субсидію чи гроші на дитину - отримати буде важче, йдеться у сюжеті ТСН.

Тих, хто перетинає український кордон з валізами, в новому році чекають кілька приємних сюрпризів.

"Збільшено норми ввезення товарів громадянами без обкладення податками. Такий поріг збільшено з 200 євро, які діють зараз, до тисячі євро і вагою до 50 кілограм", - пояснює заступник керівника Київської регіональної митниці Юрій Соколов.  

Ризикують різко подешевшати імпортні товари, якими торгують дрібні підприємці. Мито на крам вартістю до десяти тисяч євро зменшене вдвічі – до 10%.

Причому якщо пасажир перебрав ліміт, податок братиметься з зайвого, а не з усього багажу. У виграші і великі підприємці, особливо, які торгують продуктами. Їм не треба шукати місць для зберігання – митник тепер зобов"язаний пустити товар в країну не за добу, а вшестеро швидше.

А от соціальна політика держави тепер буде спрямована на загвинчування гайок. Усіх, хто проситиме матеріальної допомоги, тепер перевірятимуть. Подав заяву – подай і декларацію. А потім до тебе прийде інспектор, який на око визначатиме рівень життя.

"Це стосується не покупки телевізора, не придбання холодильника, це не стосується житла в тому варіанті, як наші люди мають жити. Більш того, це абсолютно не стосується, розповідають щось сусіди чи ні. До сусідів ніхто не ходить. Це стосується тільки тоді, коли в родині дві хати, дві автівки", - заспокоює перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага. 

У міністерстві кажуть, що поки це експеримент – з 1 квітня і тільки у кількох районах. А от кого перевірки точно не зачеплять, це самих міністрів і народних депутатів. Вони справно отримують гроші на лікування, проживання і різні дотації. Та чи заслуговують вони на це, оцінити нікому - бо "це не є сферою діяльності міністерства соціальної політики".

Читайте також:

В Україні значно подорожчає імпортний алкоголь

Кабмін хоче, щоб марку "Зроблено в Україні" знав весь світ

Імпортні овочі коштуватимуть дешевше за українські

Тігіпко перевірить усіх претендентів на соцдопомогу

Закордонних товарів в Україні буде ще більше, і вони будуть дешевшими

Закордонних товарів в Україні буде ще більше, і вони будуть дешевшими

Повʼязані теми:

Наступна публікація