У Львові вдвічі підвищили тарифи на вивезення сміття для населення

Нові розцінки почнуть діяти від 1 вересня.

Виконком Львівської міськради погодив підвищення тарифів на вивезення сміття для населення вдвічі – від нинішніх 70 копійок за кожен квадратний метр житлової площі до 1,4 грн. По-новому львів'яни почнуть платити від 1 вересня.

Функції з вивезення сміття у Львові раніше були передані департаменту розвитку і експлуатації ЖКГ облдержадміністрації. А ініціатором підвищення тарифів виступили міські перевізники, які називають чинні ціни "економічно необґрунтованими". Про це пише Zaxid.net.

"Коригувати тарифи треба системно і регулярно. Це коригування тарифів ми мали робити минулого травня чи минулого червня, але, коли стався на полігоні весь цей процес, місто було у стресі. Ми прекрасно розуміємо, що, коли майданчики переповнені, виносити на виконком питання про коригування тарифів на вивезення було би некоректно, тому що людина має платити тоді, коли є чисто, коли сміття є вивезене. Тому перевізники більше року працювали собі у збиток. Вони не отримували тих коштів, які мали б отримувати, бо зарплата зросла, паливо, інші видатки. Я розумію, що ці тарифи чітко прораховані і до них немає зауважень", - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Тарифи різнитимуться залежно від перевізника, який вивозить сміття з того чи іншого району. Вивезення тонни сміття становитиме 719-803 грн. Найнижча вартість вивозу сміття є у ЛКП "Львівспецкомунтранс" (719,9 грн за тонну), ТзОВ "Санком-Львів" (742,9 грн), ТзОВ "Спецавтотранс-Львів" (755,3 грн), ТзОВ "АВЕ Львів" (785,9 грн). Вартість вивезення твердих побутових відходів приватними компаніями "Грінера" та "ДВ-Екосвіт" відрізняється приблизно на одну гривню (803,7 грн та 802 грн відповідно).

Тарифи на вивезення сміття зростуть також для бюджетних установ (від 753 до 842 грн за тонну) та для юридичних осіб.

Тим часом у Львові почали сортувати сміття вже біля будинків.

ВідеоУ Львові почали офіційно сортувати сміття

Залиште свій коментар