Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Рахунковій палаті ЄС назвали "крихкими" результати реформ в Україні

Фахівці оцінювали, чи була допомога, надана Україні Єврокомісією та Європейською зовнішньополітичною службою, ефективною. 

Підтримка Євросоюзу Україні мала обмежений вплив, а досягнуті результати реформ залишаються "крихкими".

Про це йдеться в звіті Європейського суду аудиторів (ECA), повідомляє Українська правда.

Фахівці оцінювали, чи була допомога, надана Україні Єврокомісією та Європейською зовнішньополітичною службою, ефективною. Вони розглядали період з 2007 до 2015 року в сферах управління державними фінансами та боротьби з корупцією, а також газовий сектор.

Згідно із документом, співпраця між Україною і ЄС просунулися в період Майдану в 2014 році, але проблеми, з якими зіштовхується Україна, як і раніше, значно впливають на процес реформ, а ризики, пов'язані з колишніми і новими олігархами залишаються високими.

"Незважаючи на зусилля з реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі... Олігархічні клани продовжують чинити домінантний вплив на економіку, політику і засоби масової інформації України", - зазначено в звіті.

Аудитори додали, що результати заходів щодо боротьби з корупцією ще належить побачити.

Також у звіті йдеться, що ЄС оперативно відреагував на кризу в Україні в 2014 році і виділив 11,2 млрд євро допомоги на сім років, однак це було надзвичайне рішення і гроші були виділені без попереднього узгодження стратегії їхнього використання.

"Під час нашого аудиту була сильна політична відданість реформі державного управління. Але зміни в системі управління поставили під загрозу реформи, а низький рівень заробітної плати сприяв корупції. Необхідні подальші кроки для досягнення мети", - наголосив член Європейського суду аудиторів Шаболц Фазакас.

Києву рекомендували робити більший акцент на управлінні державними фінансами в процесі діалогу з Україною, поліпшити конструкції умов і виплат фіндопомоги, посилити контроль за використанням допомоги, робити більший акцент на ефективній реалізації та стабільності реформ, вжити заходів для збільшення ефективності допомоги ЄС у газовому секторі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейський Союз скерує в Україну фінансову допомогу у розмірі близько 120 млн євро, з яких 15 млн піде на боротьбу з корупцією, і 104 - на реформу державної служби. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції