У ЄС заявили про можливе припинення фінансування реформ в Україні

При цьому, у ЄС назвали умови, за яких  нададуть Україні залишок невиплаченої макрофінансової допомоги

Місія Європарламенту в Україні побачила гальмування процесу реформування державного сектору, що у свою чергу може спричинити призупинення надання Києву макрофінансової допомоги від ЄС, яку Європа обіцяла надати Україні у розмірі 3,4 млрд євро для підтримки проведення реформ . Про це заявила голова місії ЄС з бюджетного контролю Інґе Ґресслє, пише "DW".

За її словами, багато реформ в країні існують лише формально. Зокрема, Київ не виконав взяті зобов'язання щодо реформування судового сектору.

"Ми підкреслили важливість продовження процесу реформ, оскільки багато речей в Україні існує лише на папері. Ми констатували пригальмування у процесі проведення реформ", - зауважила вона.

Окрім того, Ґресслє наголосила і на тому, що в Україні досі не прийнятий закон щодо незалежного регулятора в сфері енергетики, ухвалити який рекомендував Євросоюз. Місія Європарламенту також помітила гальмування мораторію на експорт необробленої деревини.

При цьому, ЄС все ж готовий виплатити залишок обіцяної макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро уразі виконання Києвом взятих зобов'язань.

"Ми сподіваємося, що Верховна Рада зробить все необхідне для продовження реформ. Якщо цього не буде зроблено, то ми будемо вимушені заблокувати подальшу фінансову допомогу для України", - заявила Ґресслє.

Нагадаємо, основний кредитор України - Міжнародний валютний фонд - може виділити Україні в липні третій транш кредиту в обсягу 1,7 млрд дол., у разі, якщо відповідне рішення ухвалить Рада директорів Фонду. МВФ не розглядає можливості об'єднання кількох траншів і зміни суми третього траншу.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: