У Європарламенті обговорюють можливість відключення Росії від SWIFT

У Європарламенті обговорюють можливість відключення Росії від SWIFT

Фото: Associated Press

Якщо Кремль піде на застосування військової сили проти України, Євросоюз перейде на новий рівень санкцій.

Під час чергової сесії Європарламенту (від 26 до 29 квітня) європарламентарі обговорять і ухвалять спеціальну резолюцію про агресивну політику Кремля щодо України, і додаткових санкцій, які Захід може ввести в разі застосування Росією військової сили проти України.

Про це в бесіді з ТСН.ua сказав депутат Європарламенту (ЄП) від Литви, колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Зараз піднімається питання про те, що найближчим часом в Європарламенті під час чергової сесії може бути дискусія (про стягування російських військ до українських кордонів — Авт.) З ухваленням спеціальної резолюції, де ми б висловилися як політики, як члени ЄП щодо тих інструментів, які ЄС і весь Захід міг би використовувати, щоб попередити Кремль і не дозволити йому піти на військові агресивні кроки. Тут вже ставиться питання і лідерами ЕП. В тому числі і лідером нашої партійної групи Європейської народної партії Манфредом Вебером (він представляє Християнських демократів Німеччини ), яка є найбільшою в ЄП", — говорить Андрюс Кубілюс.

За словами литовського євродепутата, Вебер особисто висловився, в разі якщо агресивність Кремля якось проявиться, доведеться перейти вже на новий рівень санкцій, включаючи і відключення російської фінансової системи від SWIFT.

"Деякі серйозні експерти називають це фінансовою  "атомною бомбою" стосовно економіки Росії. Я не знаю, як ця дискусія буде розвиватися в ЕП, але те, що стурбованість загальна і немає великої різниці між скажімо лівими або правими в ЕП, це точно", — підсумував Андрюс Кубілюс.

Нагадаємо, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не відкидає, що Росія може бути відключена від західних платіжних систем Visa і MasterCard в рамках посилення санкцій.

Москва готується до міжнародної ізоляції на кшталт "залізної завіси" часів СРСР

Москва готується до міжнародної ізоляції на кшталт "залізної завіси" часів СРСР

Повʼязані теми:

Наступна публікація