Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Європарламенті змінили правила безмитних поставок української курятини

Українців переконують у збільшенні обсягів, але закликають дотримуватися правил.

Європейський парламент ухвалив збільшити квоти для українських експортерів м'яса птиці, однак закликав Україну дотримуватися умов торгівлі, котрі визначені у відповідних документах. Як повідомляє УНІАН, відповідну резолюцію підтримали 444 депутата, проти неї висловилися 128 представників і ще 74 утрималися.

У резолюції сказано, що новий режим щодо м'яса птиці дозволить здійснювати торгівлю курячими грудками з кістками і без кісток за єдиною тарифною лінією. Це збільшить обсяги, які Україна зможе експортувати в ЄС без митних тарифів. У разі ж вичерпання квоти, продавці вимушені будуть платити мита за додаткові обсяги експорту.

Ця зміна мотивується тим, що українські виробники використовували лазівки в торговельній угоді, щоб експортувати більші обсяги курячих грудок без мита. Угорський доповідач з цього питання Еніко Дьєрі заявив, що "ця модифікація гарантує, що виробники ЄС тепер будуть захищені від необмеженого імпорту м'яса птиці". Він закликав Україну "дотримуватися духу сумлінного співробітництва з ЄС", а сам союз "працювати над усуненням лазівок".

Новий режим має набути чинності після схвалення змін Радою ЄС і ратифікації угоди Україною. "Я закликаю українських експортерів поважати положення всієї торгової угоди, включно з санітарними і фітосанітарними правилами", - заявив Дьєрі.

У листопаді стало відомо, що експорт України курятини до ЄС б’є всі рекорди. Від початку року він склав майже 90 тисяч тонн, що на 5% відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції