Україна повернула Японії невикористані 2,5 млн "кіотських" євро

Раніше в результаті переговорів з японськими контрагентами Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів.

Україна повернула Японії 2,5 млн євро невикористаних коштів, отриманих у 2009 році від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Державною казначейською службою України 15 лютого 2016 року було здійснено повернення коштів японській стороні в сумі 2 490 534,65 євро", - повідомила прес-служба міністерства за запит агентства "Інтерфакс Україна". Розпорядження про повернення коштів японській стороні Кабінет міністрів підписав 11 лютого. У відповіді Мінприроди зазначено, що чотири договори на продаж одиниць (частин) установленої кількості (ОУК або частини квоти на викид парникових газів - ред) на суму 440 млн євро з японськими контрагентами був укладений ще в 2009 році Державним агентством екологічних інвестицій. В даний час Держагентство екологічних інвестицій знаходиться в процесі ліквідації. Мінприроди у березні 2015 року взяла на себе функції агентства з реалізації проектів за договорами, за якими термін використання коштів вже завершився. Японські контрагенти мали право вимагати повернення невикористаного залишку в сумі близько 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро.

В результаті переговорів з японськими контрагентами Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів. Одна з японських компаній наполягала на поверненні всього невикористаного залишку, однак у вересні 2015 року з нею вдалося домовитися про те, що половина залишку буде спрямована на модернізацію 10 вагонів Київського метрополітену, а половина – повернута.

У листопаді 2015 року Мінприроди домовилося збільшити кількість модернізованих вагонів до 15, і повернути невикористані кошти.

Нагадаємо, що міністр екології запевняє, що не намагався вкрасти "кіотські" гроші.

Влітку 2015 року звільнений зі скандалом міністр екології Ігор Шевченко розповів, що в Міністерстві діяло безліч корупційних схем. Великі гроші робилися на ліцензії, дозволи та інших документах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: