Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна повинна буде щороку віддавати по 7 мільярдів доларів боргів – НБУ

Для покриття старих боргів будуть брати нові кредити та випустять єврооблігації.

Протягом найближчих чотирьох років, у 2018-2021-му, Україна повинна буде щороку віддавати по 7 млрд доларів за кредитними зобов'язаннями.

"Тому для України критично важливим залишається подальше запровадження структурних реформ, спрямоване на поліпшення ділового середовища та умов для довгострокового економічного зростання. У цьому контексті вагомим залишається продовження співпраці з МВФ", - зазначили в Нацбанку.

Регулятор нагадав, що "після операції з реструктуризації зовнішнього боргу Україна повернулася на міжнародні ринки капіталу менше, ніж за два роки. Це стало безумовно позитивним сигналом не лише для інвесторів, що інвестують у боргові цінні папери, але й для потенційних прямих інвесторів".

НБУ розраховує отримати від МВФ на початку наступного року черговий транш кредиту, а протягом усього 2018-го – 3,5 млрд доларів. Ще 500 млн доларів - від Світового банку.

Україна в наступні два роки продовжить розміщувати суверенні єврооблігації – по 1,5 млрд доларів щороку. Гроші спрямують на покриття нинішніх боргів за кредитами.

Розраховуватися за борги також планують із золотовалютних резервів Нацбанку. Відповідно регулятор прогнозує, що наступного року резерви зростуть до 22,2 млрд доларів. А ось 2019-го резерви "схуднуть" до 21,1 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції