Україна та Ізраїль домовились про зону вільної торгівлі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони очікують від угоди здешевлення вартості товарів.

У понеділок, 21 січня, президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу підписали угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Підписання відповідного документа відбулося у Єрусалимі. 

Порошенко назвав цей день "історичним", оскільки, за його словами, угода про ЗВТ готувалась протягом 50 років.

"Довгі роки сотні бюрократів намагалися підготувати цю угоду, яка зробить життя наших країн краще", - сказав український гарант.

За словами Порошенка, угода допоможе знизити ціну українських товарів в Ізраїлі, а ізраїльських товарів - в Україні.

Як повідомляє прес-служба президента, угода зокрема сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між країнами, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринку товарів Держави Ізраїль, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва.

Нагадаємо, роботу над розробкою документа розпочали 2015 року. Переговори щодо створення зони вільної торгівлі Україна та Ізраїль завершили 28 березня минулого року, затвердили план щодо подальшого підписання самого документа.

За підрахунками Мінекономрозвитку, у результаті дії угоди вже в найближчій перспективі збільшиться український експорт до Ізраїлю, а також покращиться сальдо торгівлі України з Ізраїлем.

Кабмін ухвалив проект угоди про вільну торгівлю України з Ізраїлем ще наприкінці листопада 2018 року.

ВідеоУкраїна та Велика Британія можуть створити зону вільної торгівлі

Залиште свій коментар

Вибір редакції