Україна заборгувала пільговикам 1 трильйон 200 млрд гривень

Україна заборгувала пільговикам 1 трильйон 200 млрд гривень

Україна заборгувала пільговикам 1 трильйон 200 млрд гривень / Фото: Український погляд

Борг України перед пільговиками усіх категорій дорівнює річному ВВП країни.

На сьогоднішній день, через соціальний популізм, держава заборгувала пільговикам 1 трильйон 200 мільярдів гривень, що дорівнює чотирьом бюджетам України.

Тільки за пільговий проїзд транспортом борг держави становить 24 мільярди гривень. Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики та праці, регіонал Ярослав Сухий.

"На сьогоднішній день, з 1991 року, Українська держава заборгувала пільговикам один трильйон двісті мільярдів гривень - це наш ВВП, весь, і в цілому обсязі за один рік. Двадцять чотири мільярд держава заборгувала за пільговий проїзд транспортом. У нас 380 категорій пільг, з низ 200 тільки соціальні, всі інші - це професійні. У нас велика проблема в соціальній політиці взагалі - однозначно", - повідомив Сухий.

На думку нардепа, якщо влада виплатить усі борги, - Україну чекає фінансово-бюджетна катастрофа.

"Розумієте в чому проблема - пільги в Україні не адресні, пільги в Україні не соціальні, а професійні. Весь час так було, що за недоотриману зарплату держава ще за часів Радянського Союзу доплачували різними пільгами - це потрібно поламати", - зазначив регіонал.

Як раніше заявляв регіонал Олександр Стоян, на сьогодні пільгами користуються 18 мільйонів громадян, і Україна займає перше місце в світі з надання пільг.

Нагадаємо, до квітня 2012 року в Україні планується створити єдину електронну мережу пільг, будуть затверджені спеціальні електронні картки з пільгами кожного.

Читайте також:

Україна перша у світі за кількістю пільговиків

Чорнобильці знесли огорожу і штурмували Верховну Раду

Азаров: пільговики можуть розвалити економіку України

Регіонали: через пільги афганцям не вистачить на пенсії і зарплати

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація