Україна знайшла в Європі ще одну альтернативу російському газу

Проект планують втілити протягом п'яти років.

Україна, Польща та Данія підписали спільний меморандум щодо співпраці задля постачань газу із Норвегії.

Про це у Facebook написав радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський та опублікував текст документа.

"Прямий потік норвезького газу до України - тепер реальність, від 2022 року. Нам залишилося збудувати інтерконнектор UAPL: восени повинна початися закупівля труб", - зазначив Белявський.

Нагадаємо, Міненерговугілля очікує, що наприкінці 2020 року - початку 2021 року буде запущено новий газопровід-інтерконнектор, який дасть змогу збільшити обсяг можливих поставок газу з Польщі до 7 млрд кубометрів на рік. Нині максимальна технічна пропускна спроможність поставки газу з Польщі до України становить 1,5 млрд кубометрів рік. Про це пише УНІАН.

Рік тому, в червні, український і польський оператори газотранспортних систем - компанії "Укртрансгаз" і Gaz-System S.A. - завершили підготовку техніко-економічного обґрунтування цього проекту. На початку грудня 2016-го компанії підписали угоду про правила взаємодії для реалізації проекту.

Газовий інтерконнектор "Польща - Україна" включатиме будівництво магістрального газопроводу "Германовичі - польсько-український кордон" загальною протяжністю приблизно 1,5 км на території Польщі і "Більче-Волиця - українсько-польський кордон" протяжністю майже 110 км на території України. Крім того, на території Польщі буде споруджено компресорну станцію Страхоціна, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичі - Страхоціна, Страхоціна - Погорська Воля, Погорська Воля - Творзен і Творов - Творзен. Основна мета об'єднання польської й української ГТС - збільшення можливостей імпорту газу з ЄС через Польщу і забезпечення можливості зберігання європейського газу в українських сховищах. Реалізація проекту має забезпечити збільшення пропускної спроможності газу.

ВідеоГаз як зброя: наслідки рішення Стокгольмського арбітражу у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

Залиште свій коментар